Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky FOOTGOLFOVÝ SUMÁR 19. TÝŽDŇA

Detail novinky

16.5.2022

Footgolfová rodina AHOJ.

 

Tak a je to tu. Niečo nové začína ... niečo nové prichádza. Hneď na úvod si to povedzme na rovinu. Sami ste zrejme spozorovali, že náš milovaný šport rastie ako huby po daždi alebo ako bytové jednotky v našej krásnej krajine spod Tatier. Tak či onak, naša asociácia sa rozhodla, že všetkým footgolfovým fanúšikom bude pravidelne v týždňových intervaloch prinášať v pravidelných FootGolfových sumároch to najpodstatnejšie čo sa „upieklo“ nielen na samotných ihriskách ale aj v kuchyni tohto krásneho športu. Okrem iného sa vždy môžete tešiť aj na rôzne rozhovory a zaujímavé témy. Dnes sme si pre Vás pripravili sumár s poradovým číslom 19.  A prečo sme si zvolili práve toto číslo? Pretože si zrekapitulujeme 19-ty kalendárny týždeň v roku 2022. V každom prípade aby sme sa nezdržiavali, tak sa poďme pozrieť na to, čo sa udialo uplynulý víkend.

 

V sobotu 14. Mája sa odohralo 2. Kolo Slovenského pohára 2022 v Koši. Turnaj, ktorý bol organizovaný v rámci Svetovej Footgolfovej Tour – World Tour hodnoty FIFG 100, bol v poradí piatym v rámci Slovenskej Tour. Celkový počet hráčov sa vyšplhal na číslo 67 a vylosovaných bolo 17 „flightov“. Po náročnom dni a teda boji sme spoznali víťazov jednotlivých kategórií. A tu ich máme:

 

ABSOLUT: 1. Josef NEMEC, 2. Martin GALAJDA, 3. Matúš VIDO. Rovnakým poradím sa umiestnili spomínaní hráči aj v kategórií muži do 45r.

 

SENIORI 45+: 1. Marek VITTEK, 2. Igor GABRIŠ, 3. Igor ŠIMONČIČ

 

JUNIORI do 16: 1. Matúš DÚBRAVKA,2. Emanuel Alexander ZÁBRODSKÝ

 

ŽENY: 1. Lucia ČERMÁKOVÁ,2. Rebeka REŽNÁ,3. Dana BOMBALOVÁ

 

TEAMY/KLUBY: 1. FootGolf Spartak Trnava, 2. FootGolfový klub Senec, 3. FootGolf club Skalica

 

AMATÉRI: 1. Jakub LACKO,2. Marek TÁBORA, 3. Juraj PAVLÍK

 

Všetkým oceneným GRATULUJEME a zároveň ďakujem ostatným za účasť a fair play hru.

 

Tak a teraz nastal čas aby sme v krátkosti vyspovedali generálneho sekretára Slovenskej FootGolfovej asociácie pána Tomáša Bartka.

 

Pán Bartko ešte predtým ako sa pustíme do FootGolfových tém nám prosím prezraďte... ako sa máte v aktuálne poriadne divokej dobe?

 

Tak za chvíľu máme dva velké turnaje ktoré organizujeme, takže teraz prežívam celkom naročné obdobie. Od rána sa venujem footgolfu ale inak sa mám dobre.

 

Dobíja Vás FootGolf tou správnou pozitívnou energiou alebo je to v určitých fázach skôr naopak?

 

No aby som bol úprimný, tak niekedy je toho naozaj, že dosť. Energiu sa snažím dobíjať mimo footgolfu na horách, prípadne vo „wellnese“ a samozrejme so synom.

 

Poďme teda na uplynulý víkend. Za nami je ďaľší turnaj. Ako ho hodnotíte?

 

Ako organizátor som bol milo prekvapený úrovňou a pripravenosťou ihriska. V golfovom klube

AGAMA odviedli dobrú prácu a ihrisko bolo pre hráčov pripravené vo veľmi dobrom stave. Od toho sa následne odzrkadluje aj úroveň a hodnota turnaja. V každom prípade čo sa týka hry, tak ihrisko bolo ako sa hovorí zradné. Zároveň to ale znamená, že umiestení si zaslúžene vybojovali tie miesta, na ktorých napokon skončili.

 

Čo sa týka organizácie, prebehlo všetko bez najmenších problémov?

 

Všetko prebehlo v poriadku. Ono pokiaľ klub a asociácia sú na rovnakej vlnovej dĺžke, tak vtedy všetko klape tak ako má.

 

Koho hra Vás možno upútala najviac na turnaji v Koši.

 

V globále asi všetci čo sa umiestnili na pódiu odohrali dobrý turnaj a odohrali svoj štandart.

 

Bol to piaty turnaj v rámci Slovenskej Tour. Pred nami je ďalších sedem podujatí a tak sa jednoducho musíme  opýtať, čo nás čaká najbližšie? Na čo sa môžu tešiť priaznivci FootGolfu?

 

Tento víkend sa uskutoční turnaj FIFG 250 ŠURANY OPEN 2022. Bude to dvojdňový turnaj a prize money sa vyšplhajú na 2000€.

 

Nie je tajomstvom, že už o pár týždňov resp. dní to vypukne. Máme na mysli Slovak FootGolf Open 2022 Major. Ako prebiehajú prípravy? Ešte ste nezošedivel? (smiech)

 

Šedivý som už 3 roky. (smiech) Zatiaľ si myslím, že všetko ide podľa plánu a verím, že všetko aj dopadne tak ako má. Jediné čo si prajem je nech nám vyjde počasie a ostané už bude len na nás ako to zvládneme. Verím, že to dopadne tak ako každý rok a že všetci zúčastnení budú odchádzať spokojní.

 

Ako bude hodnotený tento turnaj na medzinárodnej scéne?

 

Bude to Major. FIFG 1000 !

 

Ako sa Vám podarilo získať „Major“ ? Bolo to náročné alebo Vám pomohlo to, že v uplynulých rokoch bola organizácia a celkový priebeh Slovak Open-u na svetovej úrovni?

 

Opäť raz budem uprímný. Bolo to veľmi naročné. Riešili sme to od novembra 2021. Absolvovali sme nespočetne veľa stretnutí, zúčastnili sme sa rôznych video-hovorov a podobne. Myslím si ale, že zavážilo najmä to, že uplynulé ročníky Slovak Open boli ohodnotené veľmi pozitívne. Veľká vďaka teda patrí aj dvojici Juraj Gubáni, Dano Gablovský, ktorá odviedla každý jeden rok skvelú robotu. Zároveň sme vždy boli v pozore tak, aby nás nič neprekvapilo. Nakoniec sa to podarilo a teraz sa z toho radujeme.

 

Pôjde ako sme už spomínali o medzinárodný turnaj tak teda, koľko krajín a možno hráčov sa zúčastní?

 

Zatiaľ je prihlásených 329 hráčov z 20 krajín.

 

Kedy štartuje rozoberaný Major?

 

Turnaj začína tréningovým dňom 2. júna a večer bude pre hráčov pripravený otvárací ceremoniál v amfiteátri v Senci.

 

V čom bude možno iný tento turnaj oproti posledným ročníkom Slovak Open ?

 

Iný bude najmä v tom, že pôjde o Major, čo znamená najhodnotnejší turnaj na svete. Takýchto turnajov je počas roka iba 6. Ako som už spomínal, zúčastní sa na ňom viac ako 300 hráčov z rôznych kútov sveta. Práve preto vzhľadom na organizáciu je to oveľa náročnejšie. No ako som už viac krát povedal, zvládneme to!

 

A na čo sa tešíte najviac Vy ? Žeby na úplný záver turnaja kedy si konečne oddýchnete? (smiech)

 

Na utorok po turnaji ako pôjdem do wellnesu minimáne na pól dňa „vypnúť“ hlavu a zrelaxovať. (smiech)

 

Pánovi Tomášovi Bartkovi ĎAKUJEME za krátky rozhovor a držíme palce. V každom prípade sa už tento víkendmôžete tešiť na spomínaný turnaj Šurany open 250. No a následne na Slovak Open 2022 Majors otváracím ceremoniálom 2. Júna o 20:00 v Amfiteátri v Senci. Zúčastní sa viac ako 320 hráčov z 20 krajín. Bojovať sa bude nielen o prestíž a body ale tak isto aj o celkový balík 15,000 eur!Dámy a páni, naozaj sa máme v najbližších týždňoch na čo tešiť.

 

FootGolfový sumár sa končí ale o týždeň sme tu opäť pre Vás.

Ďalšie novinky

21.3.2021 OZNAM - NOVÁ SEZÓNA 2021 - ŠTART ODLOŽENÝ

Na základe aktuálne situácie ohľadom covid-19 oznamujeme, že sa plánovaný štart novej sezóny 2021, sa o dkladá na zatiaľ neupresnený termín.

3.3.2021 SLOVAK OPEN 2021

Čaká nás jeden z vrcholov sezóny a najprestížnejší turnaj roka - SLOVAK FOOTGOLF OPEN 2021. V poradí už 7. ročník sa uskutoční opäť v Bernolákove. Kto sa stane víťazom? Bude to opäť hráč zo Slovenska alebo niektorí zahraničný hráč?

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook