Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky Rebeka Režná víťazkou turnaja v Španielsku.

Detail novinky

10.3.2023
Naše hráčky Rebeka Režná a Lucia Čermáková dominovali na footgolfovom Ostrove v Španielsku. 
Na medzinárodnom turnaji ISLAND CUP s dotáciou, ktorý na Golf Isla de Valdecañas pre IA SPORT organizovala footgolfová asociácia zo Španielska, malo Slovensko kvalitatívne najsilnejšie zastúpenie v kategórii ženy. 
Všetky kategórie boli zastúpené najlepšími hračmi najmä z Európy, pričom nechýbal ani majster sveta 2018 Matías Perrone, či poslední víťazi World Tour Ben Clarke a Cédric Bonnot.
Zo Slovenska sa zúčastnili turnaja okrem spomínanych dievčat ešte Libor Bombala,Tomáš Bartko a Marek Vittek. Naše najlepšie hráčky a majsterky Slovenska Rebeka Režná a Lucia Čermáková potvrdili svoje postavenie vo svetovom a európskom rebríčku v osemčlennom ženskom turnajovom rebríčku.
Rebeka Režná udávala výsledkové tempo od prvého kola, keď viedla so skóre +3 tesne o jeden kop pred Luciou Čermákovou.
V druhom kole sa Rebeka trhla od svojich súperiek s výkonom -1, pričom Lucia s výsledkom +10 za ňou začala výrazne zaostávať a pred tretím kolom bolo o víťazke rozhodnuté.
Rebeka v treťom kole výsledkom +6, a celkovo +8 udržala prvenstvo na ISLAND CUPe.
Lucia však musela zvádzať ešte tuhý boj v rozsrele o 2. miesto s domácou Rebecou Domingo, keďže obe nakoniec skončili s výsledkom +24, čo sa jej podarilo, takže 1. a 2. miesto patrilo naším hráčkam. Veríme, že pre naše najlepšie hráčky začala dobrá cesta k medailám na majstrovstvách sveta 2023 v máji v Orlande, v kategóriácha jednotlivkýň a ženského tímu.

Ďalšie novinky

10.3.2023 Pravidlá Súťaží 2023

Pravidlá súťaží SFGA pre rok 2023 Prinášame Vám prehľad pravidiel a informácií pre sezónu 2023.

11.2.2023 SLOVAK TOUR 2023

NOVÁ SEZÓNA JE TU Prinášame Vám kalendár turnajov novej sezóny 2023, ktorá bude nie len náročná, ale aj veľmi zaujímavá, kedže sa na prelome mája a júna uskutočnia IV. Majstrovstvá sveta v Orlande <img ...

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook