Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE: DO FINÁLE SÚŤAŽE TÍMOV SA PREBOJOVALI SENIORI A ŽENY, MUŽI BUDÚ BOJOVAŤ O BRONZ

Detail novinky

5.6.2023

Orlando, Florida, USA - 4. majstrovstvá sveta vo FootGolfe v americkom Orlande na Floride  sa dohrávanými švrfinálovými a semifinálovými zápasmi tímov hrali na siedmy hrací deň v nedeľu do neskorých hodín stredoeurópskeho času.

Slovensko malo vo všetkých troch kategóriách muži, seniori a ženy zastúpenie. Muži budú bojovať o bronz, seniori a ženy o zlato.

Slovenskí muži po prvenstve v skupine F, v ktorej zdolali Luxembursko 4:3, Taliansko 4:3 a Maďarsko 6:1, narazili v štvrťfinále na prvých majstrov sveta USA v tímoch z roku 2016 v Argentíne.  Domácich hráčov v dohrávke po urputnej dráme do poslednej jamky zdolali 4:3. V semifinále sa streli s hviezdnou Argentínou, ktorá má v prvej stovke jednotlivcov mužov na MS až trinásť hráčov, zatiaľčo Slovensko osem (Andrej Ivan, Ján Kozák, Juraj Gubáni, Samuel Marušinec, Martin Šimončič, Michal Dian, Petr Gardian, Matúš Vido). V drese Argentíny nastúpili spoločne aj dvaja individuálni majstri sveta Christian Otero (2016) a Matías Perrone (2018). Slovenskí muži favoritovi podľahli 1:4 a v boji o 3. miesto sa stretnú v pondelok so Španielskom o 11.30 hod (17.30 hod SELČ) od 10 jamky na Bielom ihrisku. O 3. miesto sa bude hrať len na 9 jamiek. Už teraz je to pre mužskú kategóriu najväčší úspech po 6. mieste na 2. MS 2016 v Argentíne a 5. mieste na 3. MS 2018 v Maroku. Je to zároveň potvrdenie aj dvoch bronzových medailí z majstrovstiev Európy tímov 2019 v Anglicku a 2021 v Maďarsku. Vo finále sa stretne Argentína s obhajcom titulu Francúzskom.

V tíme Slovenska v mužskej kategórii v doterajších zápasoch MS nastúpilo 18 hráčov: kapitán Tomáš Bartko, Ján Kozák ml., Juraj Gubáni, Michal Dian, Martin Šimončič, Samuel Marušinec, Andrej Ivan, Matúš Vido, Josef Němec, Martin Galajda, Peter Gardian, Cyril Dolinský, Vladislav Arbecík, Peter Šimunek, Karol Václav, Daniel Gablovský, Dušan Konečný, Viktor Žákovič.

Muži hrali o 7 bodov: 3 jednotlivci, dve dvojice s jednou loptou, dve dvojice so svojou loptou o najlepšiu loptu v jamke.

 

Tím Slovenska v kategórii seniori  - muži nad 45 po osemfinálovom víťazstve nad Španielskom 3:0 porazil v dohrávanom štvrťfinále Francúzsko 2:1 a v semifinále si naši seniori poradili s Mexikom 2:1. Vo finále sa od 13 hodiny (19 hod SELČ) na stretnú na Bielom ihrisku so seniormi Argentíny na 18 jamiek. V tíme Slovenska v kategórii seniori v doterajších zápasoch nastúpilo 9 hráčov: Branislav Thron, Jozef Mráz, Marek Vittek, Viliam Mozolák, Igor Gábriš, Ján Holič, Mário Polách, Štefan Blahovec, Rastislav Blaško.

Seniori hrali o 3 body. Dvaja jednotlivci a dvojica s jednou loptou.

 

Tím Slovenska v kategórii ženy po osemfinálovom víťazstve nad Anglickom 2:1 porazil Nórsko 3:0 a nad domácimi hráčkami USA vyhral 2:0. Vo finále sa slovenské ženy stretnú s prekvapivými Japonkami od 12.30 hod (18.30 h SELČ) na Bielom ihrisku na 18 jamiek. V doterajších zápasoch nastúpilo 5 hráčiek: Lucia Čermáková, Rebeka Režná, Klaudia Nemcová, Valentína Flajžíková, Silvia Záhradníčková.

Ženy hrali o 3 body. Dvaja jednotlivci a dvojica s jednou loptou.

 

Okrem zápasov tímov sú v pondelok pred zápasmi tímov na programe indvidiuálne súťaže všetkých kategórií mimo finálových o umiestnenia mimo finálových skupín.

Finálová stovka mužov, štyridsať osem seniorov a tridsaťdva žien budú bojovať v posledný deň MS v utorok.

 

 

MS 2023 vo FootGolfe - súťaže tímov Slovenska - finále a 3. miesto na Bielom ihrisku Palm Disney

Muži - hrá sa o 7 bodov

Pondelok: o 3. miesto - Slovensko - Španielsko, na 9 jamiek - 17.30 hod SELČ

Semifinále: Slovensko - Argentína 1:4

Švrťfinále: Slovensko - USA 4:3

Skupina F: 1. Slovensko, 2. Maďarsko, 3. Taliansko, 4. Luxembursko

Slovensko - Luxembursko 4:3, Slovensko - Taliansko 4:3, Slovensko - Maďarsko 6:1

 

Seniori - muži nad 45 rokov - hrá sa 3 body

Pondelok: finále - Slovensko - Argentína, na 18 jamiek - 19.00 hod SELČ

Semifinále: Slovensko - Mexiko 2:1

Štvrťfinále: Slovensko - Francúzsko 2:1

Osemfinále: Slovensko - Španielsko 3:0

 

Ženy - hra sa o 3 body

Pondelok: finále - Slovensko - Japonsko, na 18 jamiek - 18.30 hod SELČ

Semifinále: Slovensko - USA 2:0

Štvrťfinále: Slovensko - Nórsko  3:0

Osemfinále: Slovensko - Anglicko 2:1

 

 

Slovenská footgolfová asociácia

5.6. 2023

MS 2023 v Orlande

Ďalšie novinky

4.6.2023 MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE PO 3. KOLE JEDNOTLIVCOV

MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE PO 3. KOLE JEDNOTLIVCOV: LUCIA ČERMÁKOVÁ JE MEDZI ŽENAMI SPäŤ V TOP 3, DOKONCA SIAHALA NA PRVÚ PRIEČKU. ANDREJ IVAN JE MEDZI MUŽMI NA ZDIEĽANOM 10. MIESTE, EŠTE BUDE RÁNO DOHRÁVAŤ DVE JAMKY, KEĎŽE PRE BÚRKY S ...

1.6.2023 VŠETKY TRI SLOVENSKÉ FOOTGOLFOVÉ TÍMY VO SVETOVEJ OSMIČKE ...

VŠETKY TRI SLOVENSKÉ FOOTGOLFOVÉ TÍMY VO SVETOVEJ OSMIČKE  NA 4. MAJSTROVSTVÁCH SVETA V ORLANDE

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook