Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky FOOTGOLFOVÁ SEZÓNA 2020 ZAČÍNA UŽ TENTO VÍKEND V SKALICI

Detail novinky

4.6.2020

VI. ročník Slovenskej Footgolfovej Tour a IV. ročník Slovenského Footgolfového Pohára začne 6.6. , respektíve 26.7. , keď odštartujú naše dve najvyššie súťaže na Slovensku. Po dlho očakávam uvoľňovaní hygienických opatrení spôsobených koronavírusom, v sobotu 6.6. v Grafobal Group Golf Clube v Skalici, odštartuje nová footgoflová sezóna 1. a 2. kolom v jeden deň. V súčasnosti je prihlásených už viac ako 80 účastníkov, prevažne zo Slovenska, Česka a Maďarska.

Sezóna je výnimočná tým, že sa odohrá v najkratšom čase v histórii, za 4 mesiace, počas ktorých nás čakajú viaceré turnaje, z ktorých najdôležitejší je Slovak Footgolf Open koncom augusta. Je to najvyššie bodovaný turnaj sezóny v hodnote 500 bodov pre víťaza /FIFG 500/, ktorý sa uskutoční v Bernolákove. Nakoľko prišlo k preloženiu jesenných Majstrovstiev Sveta v Japonsku na budúci rok, prechádza koncentrácia našich hráčov hlavne na World Tour /WT/ a teda aj na domáce súťaže, ktoré patria ku najkvalitnejším a vyrovnanejším na svete. Dôkazom toho je aj to, že sú pravidelne na konci sezóny vo WT v prvej dvadsiatke minimálne 4 hráči zo Slovenska. V neposlednom rade, aj pravidelná účasť zahraničných hráčov na našich turnajoch prispieva k veľkej kvalite. Veríme, že sezóna bude úspešná a zaujímavá, nielen pre hráčov, ale i divákov – športových nadšencov, ktorým chýbali športové prenosy a informácie zo sveta športu.

Registrácia je možná už len do zajtra - 5.6.2020 do 18:00 hod.!

REGISTRÁCIA cez gScore - www.gscore.eu :

Ďalšie novinky

1.6.2020 NOVÝ WEB SFGA

VITAJTE NA NOVÝCH STRÁNKACH SLOVENSKEJ FOOTGOLFOVEJ ASOCIÁCIE Vedenie SFGA pripravilo pre hráčov a fanúšikov nášho obľubeného športu novinku v podobe novej webovej stránky www.sfga.sk

28.5.2020 SVK TOUR a SVK CUP 2020

VI. ročník Slovenskej Footgolfovej Tour /SVKTour/ a IV. ročník Slovenského Footgolfového Pohára /SVKCup/

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook