Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky MS - Orlando

Detail novinky

25.5.2023

SLOVENSKÁ FOOTGOLFOVÁ REPREZENTÁCIA PRILETELA NA 4. MAJSTROVSTVÁ SVETA V ORLANDE

 

Historicky najväčšia 32-členná výprava národného tímu Slovenska priletela v stredu 24. mája vo večerných hodinách do dejiska 4. majstrovstiev sveta vo FootGolfe, ktoré budú prebiehať od 29. mája do 6. júna na piatich footgolfových ihriskách v Orlande na Floride, USA. Vo výprave tímu Slovensko je osemnásť hráčov v mužskej kategórii, deväť hráčov v kategórii seniori – muži nad 45 rokov a päť hráčok v ženskej kategórii. Počas deviatich dní budú hráči striedavo súťažiť v kategóriách jednotlivcov a tímov.

Slovensko je považované za jedného z adeptov na umiestnenie na najvyšších priečkach vo všetkých kategóriách. V mužskej kategórii je jedným z ťahúňov národného tímu bývalý futbalový reprezentant Slovenska na MS 2010 v Južnej Afrike a bývalý tréner Slovana Bratislava Ján Kozák ml., ktorý je zatiaľ najúspešnejším slovenským footgolfistom so ziskom dvoch bronzov, v súťaži jednotlivcov za 3. miesto na 2. majstrovstvách sveta 2016 v Argentíne a v súťaži tímov za 3. miesto na 3. majstrovstvách Európy 2021 v Maďarsku.

Ján Kozák k svojej účasti a ambíciách Slovenska na majstrovstvách sveta v Orlande uviedol: „Teším sa na tieto dlho očakávané majstrovstvá sveta, keďže máme vysoké ambície.  Pred šampionátom sme sa snažili urobiť maximum, aby sme boli pripravení čo najlepšie po všetkých stránkach, lebo program bude veľmi náročný. Verím, že potvrdíme našu kvalitu v každej kategórií a prinesieme pre Slovensko nejaké medaile. Tieto majstrovstvá sveta budú môcť diváci na celom svete sledovať naživo, a tým aj priamym televíznym prenosom po prvý raz aj na Slovensku. Dúfam sa, že vďaka tomu posunú tento krásny šport na vyššiu úroveň. Dúfam, že diváci si prídu na svoje a chytí ich FootGolf za srdce.“

Okrem Kozáka sú v mužskej kategórii kapitán slovenského tímu a štvornásobný majster Slovenska Tomáš Bartko, naturalizovaný Josef Němec, Martin Šimončič, Matúš Vido, Juraj Gubáni a ďalší hráči.. Martin Šimončič bol najlepším Slovákom na predchádzajúcich MS 2018 v Maroku, keď skončil na 6. mieste.

Rovnako aj slovenská seniorská kategória mužov má favoritov na medaile v jednotlivcoch a tímoch, v ktorých sú najznámejšie mená Branislav Thron, Marek Vittek a Jozef Mráz, ktorí patria medzi svetovú špicu.

V ženskej kategórii má Slovensko svoje želiezka v ohni, Luciu Čermákovú a Klaudiu Nemcovú. Kvôli nedávnym zdravotným problémom bude môcť adeptka na prvenstvo Rebeka Režná nastúpiť iba vo finálovej časti tímovej súťaže. Rebeka Režná je najúspešnejšia slovenská footgolfistka, na 2. majstrovstvách sveta 2018 v Maroku obsadila 6. miesto a na prvých majstrovstvách Európy žien 2021 v Maďarsku vybojoval bronz za 3. miesto.

V dňoch 27. a 28. mája budú prebiehať tréningy na ihriskách a oficiálne fotografovanie tímov.

Slovensko v súťaži tímov obsadilo na 2. MS 2016 v Argentíne 6. miesto a na 3. MS v Maroku 5. miesto, vtedy sa hral iba tímová súťaž všetkých mužov. V tímovej súťaži na majstrovstvách Európy EUROFOOTGOLF získalo dva bronzy za 3. miesta 2019 v Anglicku a 2021 v Maďarsku.

 

Slovenská FootGolfová Asociácia (SFGA)

24.5. 2023, Orlando, Florida, USA

Ďalšie novinky

10.3.2023 Rebeka Režná víťazkou turnaja v Španielsku.

Naše hráčky dominovali na footgolfovom turnaji na Ostrove v Španielsku.

10.3.2023 Pravidlá Súťaží 2023

Pravidlá súťaží SFGA pre rok 2023 Prinášame Vám prehľad pravidiel a informácií pre sezónu 2023.

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook