Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky 4. MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE: SLOVENSKO MÁ 32 NOVÝCH MEDAILISTOV A NAJVIAC MEDAILÍ Z TÍMOVÝCH SÚŤAŽÍ, SLOVENSKO JE SVETOVOU FOOTGOLFOVOU VEĽMOCOU

Detail novinky

5.6.2023

Orlando, Florida, USA - Na 4. majstrovstvách sveta vo FootGolfe v americkom Orlande na Floride vybojovalo Slovensko  32 nových medailistov zo svetového šampionátu v troch tímových súťažiach. Spolu štrnásť mužov nad 45 rokov a žien si vybojovalo strieborné medaile a osemnásť mužov bronzové medaile. Slovensko je jedinou zúčastnenou krajinou spomedzi viac ako tridsať štátov zúčastnených na svetovom footgolfovom šampionáte, ktoré vybojovalo medailu v každej kategórii, muži, muži nad 45 rokov a ženy. Dve získala Argentína a po jednej Francúzsko, Maďarsko, Japonsko a USA. Po 4. majstrovstvách sveta je Slovensko vo svete označované ako footgolfová veľmoc.

Slovensko malo vo všetkých troch kategóriách muži, seniori a ženy zastúpenie. Muži budú bojovať o bronz, seniori a ženy o zlato. Podľa ohlasov zo všetkých tímov, Slováci a Slovenky chcú tie najlepšie kovy.

Slovenskí muži vybojovali bronzové medaile za 3. miesto v zápase so Španielskom, nad ktorými vyhrali 4:1.

Slováci po prvenstve v skupine F, v ktorej zdolali Luxembursko 4:3, Taliansko 4:3 a Maďarsko 6:1,  vo štvrťfinále vyhrali nad prvým majstrov sveta USA v tímoch z roku 2016 v Argentíne 4:3.  V semifinále sa prehrali s hviezdnou Argentínou 1:4. V mužskej kategórii je poradie: 1. Francúzsko, 2. Argentína, 3. Slovensko

V tíme Slovenska v mužskej kategórii v zápasoch MS nastúpilo 18 bronzových hráčov: kapitán Tomáš Bartko, Ján Kozák ml., Juraj Gubáni, Michal Dian, Martin Šimončič, Samuel Marušinec, Andrej Ivan, Matúš Vido, Josef Němec, Martin Galajda, Peter Gardian, Cyril Dolinský, Vladislav Arbecík, Peter Šimunek, Karol Václav, Daniel Gablovský, Dušan Konečný, Viktor Žákovič.

Tím Slovenska v kategórii seniori  - muži nad 45 podľahol vo finále tesne 1:2 Argentíne. Slováci po osemfinálovom víťazstve nad Španielskom 3:0 porazili vo štvrťfinále Francúzsko 2:1 a v semifinále Mexiko 2:1. V kategórii seniori muži nad 45 rokov je poradie: 1. Argentína, 2. Slovensko, 3. Maďarsko.

V tíme Slovenska v kategórii seniori - muži nad 45 rokov nastúpilo 9 footgolfových vicemajstrov sveta: Branislav Thron, Jozef Mráz, Marek Vittek, Viliam Mozolák, Rastislav Blaško, Igor Gábriš, Ján Holič, Mário Polach, Štefan Blahovec.

Tím Slovenska v kategórii ženy podľahol vo finále Japonsku 1:2.  Po osemfinálovom víťazstve nad Anglickom 2:1 porazil Nórsko 3:0 a nad domácimi hráčkami USA vyhral 2:0. V kategórii ženy  je poradie: 1. Japonsko, 2. Slovensko, 3. Usa.

V doterajších zápasoch nastúpilo 5 footgolfových vicemajsteriek sveta: Lucia Čermáková, Rebeka Režná, Klaudia Nemcová, Valentína Flajžíková, Silvia Záhradníčková.

MS 2023 vo FootGolfe - súťaže tímov Slovenska - sumár

Muži

Pondelok: o 3. miesto - Slovensko - Španielsko 4:1

Semifinále: Slovensko - Argentína 1:4

Švrťfinále: Slovensko - USA 4:3

Skupina F: 1. Slovensko, 2. Maďarsko, 3. Taliansko, 4. Luxembursko

Slovensko - Luxembursko 4:3, Slovensko - Taliansko 4:3, Slovensko - Maďarsko 6:1

Ďalšie novinky

5.6.2023 MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE: DO FINÁLE SÚŤAŽE TÍMOV SA...

MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE: DO FINÁLE SÚŤAŽE TÍMOV SA PREBOJOVALI SENIORI A ŽENY, MUŽI BUDÚ BOJOVAŤ O BRONZ

4.6.2023 MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE PO 3. KOLE JEDNOTLIVCOV

MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE PO 3. KOLE JEDNOTLIVCOV: LUCIA ČERMÁKOVÁ JE MEDZI ŽENAMI SPäŤ V TOP 3, DOKONCA SIAHALA NA PRVÚ PRIEČKU. ANDREJ IVAN JE MEDZI MUŽMI NA ZDIEĽANOM 10. MIESTE, EŠTE BUDE RÁNO DOHRÁVAŤ DVE JAMKY, KEĎŽE PRE BÚRKY S ...