Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky SLOVAK OPEN 2023

Detail novinky

7.9.2023

Vrátime sa ku najväčšiemu turnaju roka na Slovensku, kde sme si všetci mohli vychutnať Slovak Footgolf Open 2023. Medzinárodný turnaj dopadol z pohľadu organizácie na jednotku a každý jeden zúčastnený hráč nás opäť pochválil nie len za samotné ihriská ale aj za celkovú organizáciu tohto skvelého turnaja. Poďme si teda ešte raz zrekapitulovať umiestnenia v tých najdôležitejších kategóriách a v krátkosti sa pozrieme aj na to, ako hodnotili svoje výkony a samotný turnaj ocenení hráči resp. hráčky.

 

Začneme kategóriou ABSOLUT. Celkovým víťazom a teda najlepším hráčom na turnaji sa stal po druhý krát histórii Slovak Footgolf Open slovenský reprezentant Tomáš Bartko, ktorý svojím disciplinovaným výkonom sa umiestnil na samom vrchole footgolfovej pyramídy. Ako sa teda cítil po záverečnom dni a po veľkom triumfe?

 

Ešte stále tomu nemôžem uveriť. Som veľmi šťastný, že sa mi to opäť podarilo vyhrať vo veľmi veľkej konkurencii. Na druhej strane sa moja hra zlepšovala od jamky k jamke. Tak či onak, nečakal som, že to môžem dotiahnuť až na prvé miesto, keď pred 15 jamkou som strácal na Sama dva kopy.

 

Tomáš, vyzeráš byť poriadne unavený. Zostali ti ešte nejaké sily na oslavu prvého miesta? (úsmev)

Možno vyzerám byť unavený ale vďaka tomuto víťazstvu som momentálne vo veľkej psychickej pohode.

  

Poďme na druhé miesto, ktoré si uchmatol druhý reprezentant Slovenska a aktuálny líder Slovenskej Tour Josef NEMEC. Toho sme sa rovnako opýtali, ako sa cíti po zisku striebornej priečky.

 

S výsledkom som spokojný. Mojím cieľom bolo umiestniť sa na pódiu čo sa mi napokon aj podarilo. Aj keď musím dodať, že predsa len som chcel vyhrať. Okrem toho som so svojou hrou spokojný, keďže mi na víťazstvo chýbali iba 1 kop. Musím ale povedať, že Bence hral najmä posledný deň ako robot. Neurobil žiadnu chybu a práve preto mu gratulujem k víťazstvu.

 

My ti samozrejme gratulujeme k druhému miestu. Teraz nám ale prezraď, ako hodnotíš po organizačnej stránke tohtoročný Slovak Open?

Myslím si, že Tomáš Bartko a jeho tím odvádzajú každý jeden rok skvelú prácu. Tento rok dokonca spravili „major“ čím povestnú latku posunuli ešte o čosi vyššie. Okrem toho pripravili úžasne dve 18-tky a za mňa je Slovak Open asi najlepší turnaj na svete!

 

Malé zhodnotenie turnaja svetovej jednotky, hráč z Veľkej Británie Benjamin CLARKE.

 

Milujem tento turnaj. Máte tu dve skvelé ihriská a skvelých ľudí. Po organizačnej stránke išlo všetko ako po masle. Takže opäť raz musím dať dole povestný klobúk. Tento turnaj patrí medzi svetovú špičku. O tom niet pochýb.

 

Poďme na kategóriu „ženy“, kde sa o víťazstve rozhodla jednoznačne majsterka sveta z Orlanda Lucia ČERMÁKOVÁ.

 

Lucia , aké sú tvoje prvé pocity po tomto skvelom víťazstve?

Moje pocity sú úžasné, najmä keď som jednoznačne tento turnaj ovládla. No musím samozrejme priznať, že sa veľmi teším.

 

Ako hodnotíš turnaj po organizačnej stránke?

Organizáciu hodnotím veľmi dobre. O všetko bolo postarané. Aj program v Réci bol skvelý a tak isto aj „opening ceremony“ bolo niečo úžasné a nové. Ihriská sú veľmi zaujímavé ale zradné. Za mňa bolo všetko úplne super.

 

Ako osláviš víťazstvo?

Moja cesta bude viesť do McDonaldu, kde to spolu so sestrou oslávime 😊 

 

V kategórii ženy sa napokon na druhom mieste umiestnila Dóra KUCHTA a na tretej pozícii skončila Rebeka REŽNÁ. Tak a teraz si v krátkosti zrekapitulujeme najlepších aj z niektorých ďalších kategórií.

 

SENIOR/MUŽI - 45+: 1. Gábor SIMONYI, 2. Marek VITTEK , 3. Csaba BALAZSI

 

SENIOR/MUŽI - 55+: 1. Ján HOLIČ, 2. Stefano CAVI, 3.Štefan BLAHOVEC

 

JUNIORI: 1. Filip KLUKA ,2. Alex HYŽA

 

KRAJINY: 1. SLOVENSKO, 2. MAĎARSKO, 3. SLOVINSKO

 

Slovak Footgolf Open 2023 je za nami. Otázkou ale zostáva, ako je spokojný s priebehom turnaja prezident SFGA Viliam NEMČKO.

 

Ja si myslím, že medzi hráčmi vládne spokojnosť. Už počas turnaja sme počúvali na našu adresu slová chvály. Som rád, že sme opäť raz aj tento rok potvrdili, že vieme zorganizovať turnaj na svetovej úrovni.

 

Bola organizácia tento rok o čosi iná, keďže sa jednalo o 9 ročník ?

Nemyslím si, že to bolo náročnejšie alebo zložitejšie. Je pravdou, že sme tento rok privítali o čosi menej hráčov resp. hráčok jak minulý rok, ale všetko sme dokázali takpovediac „obehať“ a zvládnuť.

 

Vidíme sa aj o rok?

Samozrejme. Tešíme sa na Major 😊

  

Tak teda... veľkolepý a svetový turnaj Slovak Footgolf Open 2023  sa skončil. Veríme, že ste si ho užili a tak isto, že sa uvidíme aj o rok. Nateraz Vám ĎAKUJEME za podporu.

 

 

ABSOLUT: 1. Tomáš BARTKO, 2. Josef NĚMEC, 3. Samuel MARUŠINEC

Rovnakým poradím sa umiestnili spomínaní hráči aj v kategórií muži do 45r.

 

ŽENY: 1. Lucia ČERMÁKOVÁ,2. Dóra KUCHTA,3. Rebeka REŽNÁ

 

JUNIORI do 18: 1. Filip KLUKA ,2. Alex HYŽA

 

SENIORI 45+: 1. Gábor SIMONYI, 2. Marek VITTEK , 3. Csaba BALAZSI

 

SENIOR 55+: 1. Ján HOLIČ, 2. Stefano CAVI, 3.Štefan BLAHOVEC

 

AMATÉRI: 1.Andrej HARŠÁNY, 2.Matúš DÚBRAVKA, 3.Peter KOVER

 

Všetkým oceneným GRATULUJEME a zároveň ďakujem ostatným za účasť a fair play hru.

Ďalšie novinky

16.7.2023 Andrej Ivan prvý slovenský víťaz footgolfového majora,...

Andrej Ivan prvý slovenský víťaz footgolfového majora, vyhral French FootGolf Open pri Paríži vo Francúzsku

7.6.2023 MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE 2023: PO NÁVRATE Z M...

MAJSTROVSTVÁ SVETA VO FOOTGOLFE 2023: PO NÁVRATE Z MS SLOVENSKO SO 4 MEDAILAMI PATRÍ NA NAJUŽŠIU SVETOVÚ ŠPIČKU A TRÓNI EURÓPE

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook