Úvodná strana Novinky VÝBORNÝ ŠTART DO SEZÓNY PRE VANGELA, GALAJDU a VITTEKA

Detail novinky

6.6.2020

VÝBORNÝ ŠTART DO SEZÓNY PRE VANGELA, GALAJDU a VITTEKA

V sobotu 6.6. sa v nádhernom prostredí Grafobal Group Golf Resort v Skalici uskutočnili prvé dve kolá Slovenskej Footgolfovej Tour sezóny 2020. Za účasti viac ako 80 hráčov z Českej republiky, Maďarska a Slovenska, sa bojovalo v 7 kategóriách. I keď ihrisko bolo výborne pripravené, lepšie výkony sťažil silný vietor, ktorý robil problémy nielen skúseným hráčom zo Slovenska, ale i zo zahraničia.

Napriek tomu zaznamenal výborný štart do sezóny Martin Galajda z Kráľovského footgolfového klubu Bratislava, ktorý vyhral prvé kolo a v druhom skončil na 3. mieste. Ešte lepšie sa darilo Dušanovi Vangelovi z Footgolf Spartak Trnava, ktorý v prvom kole skončil druhý za Galajdom, ale druhé kolo vyhral. Obidvaja hráči sa tak stali víťazmi aj kategórie absolut.

Za povšimnutie stoji víťazstvo Mareka Vitteka z klubu FootGolf Senec, ktorý vyhral obidve kolá kvalitnej seniorskej kategórie.

Medzi ženami si prvenstvo v oboch kolách vymenili dve najlepšie hráčky zo Slovenska – Rebeka Režná z klubu Footgolf Skalica a hráčka už maďarského UTE Lucia Čermáková.

Kategóriu amatérov vyhral v oboch kolách skúsený Dominik Ivanko z Kráľovského footgolfového klubu Bratislava. Taktiež obe kolá juniorskej kategórie vyhral Samuel Režný z Footgolf Skalica.

Na turnaji padli aj dve hole in one počas druhého kola. Úvodnú jamku na jeden kop sezóny zaznamenal hráč klubu FootGolf Senec Peter Čapla. Druhou sa prezentoval prvý Majster sveta vo footgolfe Béla Lengyel z Maďarska. Obidvaja ju zaznamenali na jamke č. 15.

Slovenská FootGolfová Asociácia je so štartom sezóny spokojná, nakoľko po prvýkrát počas tour, sa zaviedli aj live výsledky cez portál gScore a hráči si túto novinku hneď osvojili. Nasledujúce 3. kolo je na programe v sobotu 27.6. v Black & White Golf Resort v Bernolákove.

Ďalšie novinky

4.6.2020 FOOTGOLFOVÁ SEZÓNA 2020 ZAČÍNA UŽ TENTO VÍKEND V SKALICI

Footgolfová sezóna 2020 začína už tento víkend v Skalici. Registrácia končí už zajtra - 5.6.2020 o 18:00 hod.!

1.6.2020 NOVÝ WEB SFGA

VITAJTE NA NOVÝCH STRÁNKACH SLOVENSKEJ FOOTGOLFOVEJ ASOCIÁCIE Vedenie SFGA pripravilo pre hráčov a fanúšikov nášho obľubeného športu novinku v podobe novej webovej stránky www.sfga.sk