Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky FOOTGOLFOVÝ SUMÁR 22. TÝŽDŇA

Detail novinky

12.6.2022

FOOTGOLFOVÝ SUMÁR č. 22

 

Footgolfová rodina AHOJ.

 

Nás pravidelný sumár začína. V tejto časti si zrekapitulujeme týždeň, v ktorom sme si všetci mohli vychutnať Slovak Open 2022 Major. Medzinárodný turnaj dopadol z pohľadu organizácie na jednotku s hviezdičkou a každý jeden zúčastnený hráč pochválil nie len samotné ihriská ale rovnako tak aj celkovú organizáciu tohto skvelého a veľkolepého turnaja. Pred SFGA treb dať jeden obrovský klobúk dole. Poďme si teda ešte raz zrekapitulovať umiestnenia v tých najdôležitejších kategóriách a v krátkosti sa pozrieme aj na to, ako hodnotili svoje výkony a samotný turnaj ocenení hráči resp. hráčky.

 

Začneme kategóriou ABSOLUT. Celkovým víťazom a teda najlepším hráčom na turnaji sa stal maďarský reprezentant Bence BACSKAI, ktorý predviedol skvelú hru a napokon sa umiestnil na samom vrchole footgolfovej pyramídy. Ako sa teda cítil po záverečnom dni a po veľkom triumfe?

 

Ešte stále tomu nemôžem uveriť. Najmä keď som bol po prvom dni dosť pozadu. Na druhej strane sa moja hra zlepšovala od jamky k jamke. Tak či onak, nečakal som, že to môžem dotiahnuť až na prvé miesto. Aktuálne som nesmierne šťastný, že sa mi to podarilo.

 

Bence, vyzeráš byť poriadne unavený. Zostali ti ešte nejaké sily na oslavu prvého miesta? (úsmev)

Možno vyzerám byť unavený ale vďaka tomuto víťazstvu som momentálne vo veľkej psychickej pohode, som namotivovaný a keby som musel, tak by som dokázal odohrať ešte jedne takýto turnaj tu a teraz. (úsmev)

 

Ako by si na záver zhodnotil turnaj a celkovú organizáciu?

Už v minulosti som si tu zahral resp. som sa zúčastnil tohto turnaja na ktorom sa mi vždy darilo viac ako dobre. Moje pocity sú samozrejem skvelé aj vďaka tomu, že som ovládol „major“. Suma sumárum, opäť raz ste na Slovensku potvrdili, že viete čo robíte. Klobúk dole!

 

Poďme na druhé miesto, ktoré si uchmatol český reprezentant a aktuálny líder Slovenskej Tour Josef NEMEC. Toho sme sa rovnako opýtali, ako sa cíti po zisku striebornej priečky.

 

S výsledkom som spokojný. Mojím cieľom bolo umiestniť sa na pódiu čo sa mi napokon aj podarilo. Aj keď musím dodať, že predsa len som chcel vyhrať. Za 3 kolá som urobil len jednu väčšiu chybu a to hneď v prvý deň, keď som na 16. jamke urobil „bogey“. Okrem toho som so svojou hrou spokojný, keďže mi na víťazstvo chýbali iba 2 body. Musím ale povedať, že Bence hral najmä posledný deň ako robot. Neurobil žiadnu chybu a práve preto mu gratulujem k víťazstvu.

 

My ti samozrejme gratulujeme k druhému miestu. Teraz nám ale prezraď, ako hodnotíš po organizačnej stránke tohtoročný Slovak Open?

Myslím si, že Tomáš Bartko a jeho tím odvádzajú každý jeden rok skvelú prácu. Tento rok dokonca spravili „major“ čím povestnú latku posunuli ešte o čosi vyššie. Okrem toho pripravili úžasne dve 18-tky a za mňa je Slovak Open asi najlepší turnaj na svete!

 

No a na treťom mieste napokon skončila svetová jednotka, hráč z Veľkej Británie Benjamin CLARKE, ktorý bol podobne ako jeho súperi spokojný so svojím výkonom.

 

Som naozaj spokojný s tretím miestom. Pred príchodom na Slovensko som bol na turnaji v Amerike a na ďalších podujatiach, takže bronzový stupienok beriem všetkými desiatimi. Síce si necítim nohy (smiech), ale umiestniť sa na pódiu „major-a“ je vždy niečo výnimočné a špeciálne.

 

Bolia ťa nohy? Čo teda spravíš aby si dokázal dobre zregenerovať?

O štyri dni sa predstavím na turnaji v Maďarsku, takže si budem musieť dopriať poriadny oddych. Verím, že sa mi to podarí aj keď ešte neviem, čo konkrétne spravím. (smiech)

 

Ako hodnotíš Slovak Open 2022?

Milujem tento turnaj. Máte tu dve skvelé ihriská a skvelých ľudí. Po organizačnej stránke išlo všetko ako po masle. Takže opäť raz musím dať dole povestný klobúk. Tento turnaj patrí medzi svetovú špičku. O tom niet pochýb.

 

Poďme na kategóriu „ženy“, kde sa o víťazke sa rohodovalo až v „play off“. No a napokon sa z celkového prvenstva radovala Rebeka REŽNÁ.

 

Rebeka, aké sú tvoje prvé pocity po tomto skvelom víťazstve?

Moje pocity sú poriadne zmiešané, najmä keď to bol boj s Luckou, s ktorou to máme takto asi stále. Naozaj je vo mne veľmi veľa pocitov a emócií, ktoré ešte budem musieť spracovať. No musím samozrejme priznať, že sa veľmi teším.

 

Je to tvoj doteraz najväčší footgolfový úspech?

Za jeden z mojich najväčších úspechov doteraz považujem 3. miesto na ME v Maďarsku. Pre mňa je v podstate každý úspech veľmi cenný. No keď sa nad tým zamyslím, tak možno aj áno.

 

Ako hodnotíš turnaj po organizačnej stránke?

Organizáciu hodnotím veľmi dobre. O všetko bolo postarané. Aj program v Réci bol skvelý a tak isto aj „opening ceremony“ bolo niečo úžasné. Ihriská sú veľmi zaujímavé a vždy nám organizátori vedeli pomôcť aj s dopravou. Za mňa bolo všetko úplne super.

 

Ako osláviš víťazstvo?

Akurát sme sa s maminou rozprávali, že si dám nové tetovanie, ktoré som mala sľúbené. No a keďže som skončila maturitný ročník, tak to asi oslávim v robote, aby som mohla chodiť na turnaje a zbierať ďalšie cenné skúsenosti.

 

V kategórii ženy sa napokon na druhom mieste umiestnila Lucia ČERMÁKOVÁ a na tretej pozícii skončila Sussane BERG. Tak a teraz si v krátkosti zrekapituluejme najlepších aj z niektorých ďalších kategórií.

 

SENIOR/MUŽI - 45+: 1. Michael WILKES jr., 2. Béla LENGYEL, 3. Jozef MRÁZ

 

SENIOR/MUŽI - 55+: 1. Klaas WIJERS, 2. Stefano CAVI, 3. Štefan BLAHOVEC

 

JUNIORI: 1. Marcel NEMEŠKURTI, 2. Samuel NETOPIL, 3. Artúr SIPOCZ

 

KRAJINY: 1. SLOVENSKO, 2. ČESKÁ REPUBLIKA, 3. MAĎARSKO

 

Slovak Open 2022 Major je za nami. Otázkou ale zostáva, ako je spokojný s priebehom turnaja prezident SFGA Viliam NEMČKO?

 

Ja si myslím, že medzi hráčmi vládne spokojnosť. Už počas turnaja sme počúvali na našu adresu slová chvály. Som rád, že sme opäť raz aj tento rok potvrdili, že vieme zorganizovať turnaj na svetovej úrovni.

 

Bola organizácia tento rok o čosi iná, keďže sa jednalo o „major“?

Nemyslím si, že to bolo náročnejšie alebo zložitejšie. Je pravdou, že sme tento rok privítali o čosi viac hráčov resp. hráčok a mali sme jedno ihrisko navyše, ale všetko sme dokázali takpovediac „obehať“ a zvládnuť.

 

Vidíme sa aj o rok?

Samozrejme. (úsmev)

 

No a na záver sme sa na celý priebeh turnaja a na jeho hodnotenie opýtali aj generálneho sekretára SFGA Tomáša BARTKA.

 

Som rád, že sa nám podarilo aj tento rok potvrdiť, že dokážeme zorganizovať svetový turnaj s tými najlepšími hráčmi. Som rád, že všetko prebehlo bez komplikácií a každý jeden odchádzal s úsmevom na perách.

 

Ešte pred samotným turnajom sme sa Vás pýtali, čo urobíte ako prvé po tom, keď sa toto footgolfové bláznovstvo skončí. Tak teda, už ste sa pripravili na „wellnes“? (smiech)

Áno, už sa teším ako si oddýchnem a zrelaxujem. (úsmev)

 

Tak teda... veľkolepý a svetový turnaj Slovak Open 2022 Major sa skončil. Veríme, že ste si ho užili a tak isto, že sa uvidíme aj o rok. Nateraz Vám ĎAKUJEME za podporu a o týždeň sme tu opäť.

 

AHOJ footgolfová rodina.

 

 

 

 

ABSOLUT: 1. Bence BACSKAI, 2. Josef NEMEC, 3. Benjamin CLARKE

! Rovnakým poradím sa umiestnili spomínaní hráči aj v kategórií muži do 45r.

 

ŽENY: 1. Lucia ČERMÁKOVÁ,2. Rebeka REŽNÁ,3. Klaudia NEMCOVA

 

JUNIORI do 18: 1. Matúš DÚBRAVKA,2. Artúr SIPOCZ, 3. Filip KLUKA

 

SENIORI 45+: 1. Branislav THRON, 2. Jozef MRÁZ, 3. Marek VITTEK

 

SENIOR 55+: 1. Štefan BLAHOVEC

 

AMATÉRI: 1.Andrej GUROVIČ, 2.Alexander ZABRODSKÝ, 3.Michal HRUŠKA

 

Všetkým oceneným GRATULUJEME a zároveň ďakujem ostatným za účasť a fair play hru.

Ďalšie novinky

1.6.2022 FOOTGOLFOVÝ SUMÁR 21. TÝŽDŇA

Footgolfová rodina AHOJ. Veríme, že sa máte dobre. Ďalší kalendárny týždeň je za nami a pred nami náš, už môžeme napísať, že tradičný FOOTGOLFOVÝ sumár.

27.5.2022 FOOTGOLFOVÝ SUMÁR 20. TÝŽDŇA

Tak a sme tu opäť. Týždeň ubehol ako voda čo znamená, že si ho zrekapitulujeme v sumáre číslo 20.

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky gScore Gaudio, s.r.o.

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook