Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI DRUHÝ DEŇ V DEJISKU 4. MAJSTROVSTIEV SVETA V ORLANDE

Detail novinky

26.5.2023

 

Historicky najväčšia 32-členná výprava národného tímu Slovenska absolvovala počas druhého dňa v dejisku 4. majstrovstiev sveta vo FootGolfe, ktoré budú prebiehať od 27. mája do 6. júna na piatich footgolfových ihriskách v Orlande na Floride, USA,  spoločnú poradu všetkých 32 hráčov. Tí budú reprezentovať Slovensko ako jednotlivci a tímy v troch kategóriách - muži, seniori nad 45 rokov a ženy. Výprave sa motivačne a inštruktážne prihovorili kapitán slovenskej reprezentácie Tomáš Bartko a footgolfový ambasádor Ján Kozák ml. Následne celá výprava absolvovala spoločnú rozcvičku. V popoludňajších hodinách sa celá výprava presunula na registráciu.   

Tomaš Bartko uviedol: "Po fyzickej a mentálnej príprave by mali byť hráči v poriadku. V tomto športe je veľmi dôležitá psychika a to bude rozhodujúce v dôležitých kritických situáciách, ale máme dosť skúsených a vyspelých hráčov. Verím tomu, že zvládnu a potiahnu aj nováčikov. Do prvého kvalifikačného dňa určíme najskúsenejších a najkvalitnejších hráčov v najlepšej forme, ktorí rozhodnú o nasadení do pavúka tímovej súťaže."

V dňoch 27. a 28. mája budú prebiehať tréningy na ihriskách a oficiálne fotografovanie tímov.

Slovensko v súťaži tímov obsadilo na 2. MS 2016 v Argentíne 6. miesto a na 3. MS v Maroku 5. miesto, vtedy sa hral iba tímová súťaž všetkých mužov. V tímovej súťaži na majstrovstvách Európy EUROFOOTGOLF získalo dva bronzy za 3. miesta 2019 v Anglicku a 2021 v Maďarsku.

 

Slovenská footgolfová asociácia

26.5. 2023

Ďalšie novinky

25.5.2023 MS - Orlando

SLOVENSKÁ FOOTGOLFOVÁ REPREZENTÁCIA PRILETELA NA 4. MAJSTROVSTVÁ SVETA V ORLANDE

10.3.2023 Rebeka Režná víťazkou turnaja v Španielsku.

Naše hráčky dominovali na footgolfovom turnaji na Ostrove v Španielsku.

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook