Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI NA PRVOM TRÉNINGU NA 4. MAJSTROVSTVÁCH SVETA V ORLANDE

Detail novinky

27.5.2023

Prvým tréningovým dňom na piatich ihriskách začala ostrú prípravu historicky najväčšia 32-členná výprava národného tímu Slovenska  v dejisku 4. majstrovstiev sveta vo FootGolfe, ktoré prebiehajú od 27. mája do 6. júna na piatich footgolfových ihriskách v Evermore Orlando Resort na golfových ihriskách Grand Cypress a Magnolia, na Wal Disney World Golf na Floride, USA. Po prvý raz sa svetového šampionátu zúčastňuje tisícka hráčov zo štyridsať štátov všetkých kontinentov. Najväčšie zastúpenie je v kategórii mužov, nasledujú seniori muži nad 45 rokov a ženy. Bude sa hrať na piatich ihriskách, ktoré sú označené farbami, ktoré sa nachádzajú v logu majstrovstiev sveta - fialové, modré, zelené, oranžové a biele - ako päť kontinentov.

Reprezentanti Slovenska v kategórii muži absolvovali tréningy po trojčlenných skupinách na fialovom, modrom a zelenom ihrisku. Seniori a ženy na oranžovom vo štvoriciach. V nedeľu bude druhý tréningový deň. V mužskej kategórii si hráči vymenia ihriská, seniori a ženy budú trénovať na bielom ihrisku.

Nováčikom v drese Slovenska na majstrovstvách sveta je minuloročný víťaz Slovenskej FootGolfovej Tour, majster Slovenska 2022 v jednotlivcoch a tímoch,  naturalizovaný hráč pôvodom z Českej republiky Josef Němec, žijúci v Bratislave. Josef Němec k svojej účasti a ambíciám na svetovom šampionáte uviedol: "Po ukončení futbalovej kariéry som začal v Česku hrávať súťažne FootGolf. Časom sa však ukázalo, že FootGolf v Česku nenapreduje tak ako na Slovensku. Pred dvomi rokmi sme sa s dlhoročnou slovenskou priateľkou presťahovali na Slovensko, začal som hrať za slovenský klub súťažne na Slovensku. V uplynulej sezóne sa mi podarilo vybojovať slovenský majstrovský titul v jednotlivcoch a v tímoch. Rozhodol som sa preto, že by som chcel na majstrovstvách sveta hrať nielen súťaž jednotlivcov, ale aj v tímovej súťaži. Preto som využil možnosť prestupu v rámci asociácií z českej do slovenskej, ktoré umožňovala svetová footgolfová federácia pri splnení istých podmienok. Mojím cieľom je v tímovej súťaži pomôcť Slovensku prebojovať sa konečne do finále a bojovať o titul majstra sveta. V súťaži jednotlivcov som v ostatných dvoch rokoch precestoval medzinárodné turnaje v celej Európe, v uplynulom roku som bol aj na veľkom turnaji v Orlande, takže poznám miestnu klímu a som pripravený. Keďže som vo svetovom footgolfovom rebríčku v minulej sezóne skončil na treťom mieste a v Európe na prvom, sú moje ambície bojovať o titulu majstra sveta, prinajhoršom však skončiť v prvej desiatke na svete, keďže to bude dlhý turnaj a súťaž na dvoch frontoch. Mojím cieľom je priniesť pre Slovensko a svoju česko-slovenskú rodinu titul majstra sveta."

 

Slovensko v súťaži tímov obsadilo na 2. MS 2016 v Argentíne 6. miesto a na 3. MS v Maroku 5. miesto, vtedy sa hral iba tímová súťaž všetkých mužov. V tímovej súťaži na majstrovstvách Európy EUROFOOTGOLF získalo dva bronzy za 3. miesta 2019 v Anglicku a 2021 v Maďarsku.

 

Slovenská footgolfová asociácia

27.5. 2023

Ďalšie novinky

26.5.2023 SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI DRUHÝ DEŇ V DEJISKU 4. MAJSTROVSTIEV...

SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI DRUHÝ DEŇ V DEJISKU 4. MAJSTROVSTIEV SVETA V ORLANDE

25.5.2023 MS - Orlando

SLOVENSKÁ FOOTGOLFOVÁ REPREZENTÁCIA PRILETELA NA 4. MAJSTROVSTVÁ SVETA V ORLANDE

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook