Kontakt Jazyk SK
Úvodná strana Novinky SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI NA OFICIÁLNOM CEREMONIÁLI V AREALI CIRCUS DU SOLEIL NA 4. MAJSTROVSTVÁCH SVETA V ORLANDE

Detail novinky

28.5.2023

Slovenská 32-členná výprava footgolfistov je už niekoľko dní v dejisku v dejisku 4. majstrovstiev sveta vo FootGolfe, ktoré prebiehajú od 27. mája do 6. júna v Orlande, Florida. Po prvom tréningu

na štyroch z piatich footgolfových ihriskách v Evermore Orlando Resort,  na golfových

ihriskách Grand Cypress a Magnolia, na Wal Disney World Golf absolvovali včera vo večerných hodinách predstavenie výpravy na oficiálnom ceremoniáli. Hneď z rána sa na druhé tréningové kolo vydali seniori a ženy na biele ihrisko, muži neskôr absolvujú po skupinách tri rôzne ihriská.

Po prvý raz je na svetovom šampionáte Lucia Čermáková, ktorá po odstúpení Rebeky Režnej z individuálnej časti kvôli náhlym zdravotným problémom, nesie ťarchu líderky ženského slovenského tímu. Lucia začala hrať footgolf v roku 2017 a predtým bola dorasteneckou futbalistkou v Slovane Bratislava. Lucia zhodnotila prvý tréningový deň, ambície a náladu v ženskom päťčlennom tíme: "Dnes pri prvom tréningu som zistila že som pripravená na to odovzdať zo mňa všetko, čo sa vo mne skrýva. Myslím že som sa vo svojej kratšej príprave na tieto majstrovstvá pripravila dostatočne. Byť medzi najlepšími hračkami je pre mna veľká česť a samozrejm,e že sú kladené na mňa väčšie očakávania, no neberiem to ako vyvíjaný tlak, beriem to tak, že chcem ukázať, že túto hru milujem a dávam jej srdce. Mojim cieľom v individuálnej súťaži je zahrať čo najlepšie a urobiť dobré meno nášmu štátu, vlasti. Chcela by som sa samozrejme dostať čťo najvyššie aj keď konkurencia je tu neskutočne veľká, čomu sa nesmierne teším. Naša nálada v tíme žien je taká, že sme všetky pozitívne naladené a nedočkavé na hru. Mame medzi sebou nové šikovné dievča, ktoré má krásny cit pre loptu no najmä teda silu v nohách. Potom dve skúsené hračky, ktoré sa určite tiež tešia na tímovú hru. Máme úžasný mladý tím, ktorý len napreduje. Očakávania su vysoké tak už len sa snažiť ich naplniť a postúpiť do finále.

Dnes sme odohrali tréning na oranžovom ihrisku, kde sme si s dievčatami natrénovali jamky, ktoré nás budú čakať v súťaži. Tráva tu je neskutočne nádherná. Takúto trávu som ešte nevidela nikde na svete. Veľmi sa teším, že keď do tej lopty kopnem tak na takomto povrchu sa to kotúla rýchlejšie, čo je výhodou pri dlhších jamkách. Aj samotné jamky sú krásne prichystané na tento veľkolepý šampionát. Dúfam že všetci uspejeme a Slovensku prinesieme domov jeden z cenných kovov, minimálne z tímových súťaži. No najlepšie vo všetkých kategóriách."

 

Slovenská footgolfová asociácia

28.5. 2023

Ďalšie novinky

27.5.2023 SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI NA PRVOM TRÉNINGU NA 4....

SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI NA PRVOM TRÉNINGU NA 4. MAJSTROVSTVÁCH SVETA V ORLANDE

26.5.2023 SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI DRUHÝ DEŇ V DEJISKU 4. MAJSTROVSTIEV...

SLOVENSKÍ FOOTGOLFISTI DRUHÝ DEŇ V DEJISKU 4. MAJSTROVSTIEV SVETA V ORLANDE

Hlavní partneri

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Základné informácie

História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje takmer štyridsať krajín z celého sveta.

Dôležité odkazy

Federation for International FootGolf logo gScore logo

Dôležité projekty


World Tour Slovak Open

Nájdete nás na sociálních sieťach

SFGA na Facebook